Svadobná reportáž – mozaika okamihov

Svadobnú reportáž fotím neustále

Už dlhšiu dobu sa v svadobnej fotografii zameriavam na reportáž. Neraz som dostal otázku, čo vlastne počas celého svadobného dňa fotím? Aké momenty zachytávam do svadobného príbehu?

Presne pre tieto otázky ma napadlo, že rád priblížim spôsob mojej práce ľuďom.  Ako teda uvažujem?

Nahliadnite do mysle svadobného fotografa

Je tomu niekoľko rokov, ako som sa rozhodol, že fotím reportáž ako príbeh. O tvorení svadobného príbehu hovorím veľmi často. A možno niektorých ľudí už napadlo, čo to vlastne znamená?
Fotím nielen tie hlavné momenty, ktoré sa počas svadobného dňa očakávajú. Obrad, prvý tanec, tradície. Samozrejme fotím výmenu prstienkov alebo samotný obrad.

nevesta a otec pred obradom svadobné detaily

A k očakávaným momentom pridávam emócie ľudí, fotografie detailov, zábery miesta, kde sa Vaša svadba koná. Svadobnú reportáž fotím neustále. Do fotografií primiešavam môj osobný pohľad na Váš deň, ako ho prežijem a precítim spolu s Vami.
Inšpirujete ma Vy, ľudia, ktorých fotím. A celú reportáž dotváram emóciami, detailami a zábermi, ktoré možno na prvý pohľad majú so svadbou málo spoločné.

svadobná reportáž bratislava bratislavský hrad

Miesto, kde máte svadobný obrad ukazujem cez detaily v kostole. Prostredie vykreslím záberom na levanduľu, ktorá sa kolíše v augustovom vánku.

Vytváram obrazy aj pre ľudí, ktorí neboli na svadbe

Aj preto Vaši známi, ktorí pozerajú fotografie, môžu vidieť a predstaviť si, kde ste si povedali svoje „Áno“.
Počas toho, ako sa bavíte pri tanci, ja cez fotografie ukážem miesto, ktoré ste si vybrali pre svoju svadobnú hostinu. Robím to pre ľudí.

levandula

Fotografie tvorím pre ľudí

Skladám mozaiku okamihov. Ako umelec, ktorý vytvorí z malých čriepkov nádherné vitrážové okno. A tie malé kúsky dokopy vytvoria umelecké dielo. Z takého diela cítite emócie a vidíte momenty, akoby ste na svadbe boli tiež. Pristavíte sa pri fotografii.
A práve preto, týmto spôsobom fotografia zachytí okamih v čase a zachová ho takmer naveky.

vitrážové okno v kostole mozaika

Som ako režisér, ktorý z okamihov a detailov poskladá celý film. O tom je tvorenie svadobných príbehov. Taká je moja svadobná reportáž pre Vás.

Práve preto milujem svadobnú reportáž a fotenie svadieb.

svadobné šaty reportáž

svadobná výzdoba

reportáž fotenie bratislava hradná reštaurácia

 

Pre spoluprácu ma prosím kontaktujte cez formulár na kontaktnej stránke.
Môžete mi aj zavolať na 00421 908 288 888
Prípadne ma zastihnete na instagrame @martinalmasi_photo
Teším sa na spoluprácu. Martin Almáši