Prínos fotografa | princíp win – win

Prínos fotografa
princíp win – win v službách

Môj spôsob nazerania na poskytovanie služieb som si upravil asi 7 rokov dozadu. Nebol to priamy súvis s fotografiou. Dôvod, prečo som zmenil nahliadanie na služby a prácu s ľuďmi
mala na svedomí  komunikácia.

Viem, že je stále dosť ľudí tam vonku, ktorí sa vzdelávajú iba v oblastiach, ktoré na prvý pohľad považujú za potrebné. Zjednodušene povedané, fotograf vo fotografii a podobne.

Ja si veľmi vážim svojich klientov. A preto sa vzdelávam aj v oblasti komunikačných zručností a v ďalších oblastiach, ktoré možno pri slove fotograf a fotografovanie nemajú so samotnou fotografiou na prvý pohľad veľa spoločné. Tieto oblasti sú podľa mňa veľmi dôležité. A myslím si, že môžu byť dôležité aj pre klientov, pri výbere budúceho fotografa.

A prečo je komunikácia dôležitá?

Pretože svadobná fotografia nie je iba o samotnom fotografovaní ľudí a detailov. Svadobná fotografia je aj o komunikácii. A to vo veľkej miere počas celého dňa.

Veľa improvizácie medzi množstvom ľudí doslova preverí komunikačné schopnosti fotografa.
Svadobný fotograf je koordinátor, rečník pred veľkým publikom a trochu aj psychológ, keď pomáha spracovávať emócie ľudí.

Ostatne, podobne je to v každej oblasti služieb, kde pracujeme s ľuďmi.

Zameriam sa teraz na jeden princíp, ktorý s obľubou používam.
Je to princíp WIN – WIN (výhra – výhra).

svadobné párty fotografie, svadobný príbeh, fotograf Martin Almáši

Čo presne znamená WIN – WIN?

Princíp win – win znamená, že prínos pociťujú minimálne dve strany. Nejde tu iba o profit zo služby, alebo iba o to, že fotograf dostane za svoje služby zaplatené.

Ten, kto poskytuje službu má prínos rovnako ako aj človek, ktorý si službu objedná.
Spokojné sú obe strany.

Keď som sa naučil princíp WIN – WIN, veľmi rád som si ho osvojil.
A rád tento princíp vysvetlím na mojom konkrétnom príklade, ako svadobný fotograf.

Takže, dostanem zaplatené za svoje služby a je to vďaka tomu, že dávam prínos tým, čo tvorím. Môj prínos pre Teba je v podobe kvalitných fotografií a zároveň je môj prínos v podobe príjemnej komunikácie. Výsledné fotografie sú u fotografa zjavné, preto sa budem venovať komunikácii.

Komunikácia, ktorá v portfóliu nie je na prvý pohľad až tak viditeľná
a predsa je veľmi dôležitá.

Aj vďaka zvládnutej komunikácii sa ľudia v mojom okolí cítia, akoby som bol niekto s kým sa poznajú už roky. A môže tak byť aj v prípade, že sa v deň svadby stretneme prvý krát.

svadobné párty fotografie, svadobný príbeh, fotograf Martin Almáši

Takto vzniká uzavretý kruh.
Pomôžem Ti nájsť riešenie na problém, ktorý ako nevesta možno riešiš. Potrebuješ kvalitného fotografa na svoju svadbu. Takto sa začína putovanie po kruhu prínosu.

A presne v tomto momente funguje
uzavretý kruh princípu WIN – WIN

+ to, že som kvalitný fotograf mi prinesie, že za svoju službu dostanem zaplatené a ľudia si žiadajú moje služby. Jednoducho mám klientov. A nezostávam pri prvom WIN, pokračujem ďalej.

+ druhé WIN je, keď ľudia dostanú kvalitné fotografie. Už neraz som dostal referenciu, ako sú nevesty spokojné. Ako im ľudia na svadbe chválili môj spôsob komunikácie a vystupovanie ich fotografa. To je ďalší prínos pre ľudí.

Bonusové WIN je, že dostanete na svoju svadbu fotografa, ktorý komunikuje na úrovni.
A okrem Vás, nevesty a ženícha, sú spokojní aj hostia, cítia sa príjemne v spoločnosti človeka, ktorý vie ako komunikovať s ľuďmi a ako vytvárať dobré pocity.

nevesta a ženích a rodičia v bozku, komunikácia fotografa, jasne komunikované, čo majú robiť

Veľakrát som dostal príjemnú referenciu od nevesty a ženícha, že aj hostia na svadbe chválili svadobného fotografa. Veľmi si vážim, že sa ľudia so mnou cítia dobre.
Nesmierne si vážim, že môžem u ľudí vytvoriť dobrú náladu 🙂

V tejto chvíli je to pridané bonusové WIN aj pre mňa a mojich klientov. Je to za uznanie od hostí, priateľov a rodiny, ktorí boli na svadbe.
A verte mi, uznanie je ešte vyššia motivácia ako financie.

A takto sa v kruhu posúvame na tretie WIN. Spokojní hostia na svadbe. Uznanie od rodiny s Vašim výberom fotografa. Jedna referencia od nevesty a ženícha:

Martin je úžasný fotograf. Bolo to skvelé rozhodnutie vybrať si ho za nášho svadobného fotografa. Celý deň v jeho spoločnosti sme si nesmierne užívali spolu s manželom a našimi hosťami, ktorí boli nadšení z jeho profesionálneho a priateľského prístupu.

Bolo to veľmi pohodové fotenie, v ktorom len tak skvelý fotograf ako Martin vie zachytiť tie najkrajšie momenty a vytvoriť z fotografií nádherný príbeh lásky.
Vaše fotky majú dušu a to je krásne. Ďakujeme Martin

napísali o mne nevesta Veronika a ženích Michal

 

Výber správneho fotografa
trojité WIN – WIN – WIN

Prínos máte Vy, moji klienti, lebo dostanete kvalitné fotografie. Prínos mám ja, lebo si ma ľudia radi objednávajú na svoju svadbu. Tiež majú na svadbe prínos hostia aj rodina. A to práve preto, že nevesta so ženíchom využili služieb kvalitného fotografa, ktorý príjemne vystupoval a komunikoval v spoločnosti.

A mne sa celé snaženie a vzdelávanie vracia ako dobrá referencia od Vás mojich klientov pre ďalších budúcich klientov.

 

fineart svadobný fotograf Martin Almáši a fineart svadobná umelecká fotografia

Veľmi rád zachytím Vaše spomienky.
Rád budem Vašim fotografom. Email mi môžete napísať cez formulár, alebo ma môžete kontaktovať telefonicky na čísle 0908288888.
Som tu pre Vás.