Svadobné detaily, na ktorých záleží

Ako svadobné detaily dopĺňajú príbeh svadby nevesty a ženícha.

Občas sa ma ľudia pýtajú, či fotím aj svadobné detaily, ako sú svadobné šaty, topánky a svadobné prstienky a napríklad aj výzdoba. Môžem rýchlo odpovedať, áno fotím. A rád rozviniem, aký význam pre mňa, ako fotografa, majú svadobné detaily a koľko času im venujem pri fotení.

Svadba je plná drobných detailov.

Z tých malých kúskov svadobných detailov sa skladá výzdoba aj prestieranie. Kytica je poskladaná z malých kvietkov. Nevesty, ktoré som stretol si ladili doplnky so svadobnou výzdobou. Každý jeden detail robí svadobný deň výnimočný.

Svadobné šaty nevesty a ženícha, kytica a topánky. To je iba zlomok toho, na čo všetko nevesta myslí pri príprave svojho svadobného dňa. Darčeky na stoloch a prestieranie spolu s výzdobou sály umocňujú atmosféru veľkého dňa.

svadobné detaily ženícha, topánky, opasok a sako

Ako vníma svadobné detaily fotograf

Ako svadobný fotograf myslím aj na doplnky nevesty a ženícha. Zameriavam sa na svadobné šaty, topánky a prstienky a fotím ich s dôrazom na krásu a vyzdvihnutie atmosféry celého dňa. Mojim cieľom je vytvoriť fotografie, ktoré zvýraznia všetky svadobné detaily, na ktoré nevesta myslela. Rád ich zachytávam a vpúšťam do príbehu.

Svadobné detaily sú ako korenie v jedle.Martin Almáši

Predstav si detaily v svadobnej fotografii ako korenie v jedle.
Korenie zvýrazní chuť jedla, dopĺňa ho a pomôže jedlu vyniknúť. A podobne je to aj so svadobnými detailmi pri kvalitnej reportáži. Svadobné doplnky zvýraznia celý svadobný príbeh, urobia ho osobnejší a nechajú vyniknúť jedinečnosti svadobného dňa.

Neveste, ktorej záleží na svadobných detailoch,
záleží aj na výbere fotografa.

Viem, že si moji klienti dávajú záležať na výbere a príprave svadobných doplnkov. A práve preto si nevesty dávajú záležať aj na výbere fotografa. Veď kto iný, ako fotograf zachytí detaily a vloží ich do príbehu o neveste a ženíchovi. Práve svadobný príbeh uvidia aj ľudia, ktorí na svadbe neboli. Precítia detaily vo fotografiách a vnímajú atmosféru. Presne ako pri jedle, keď chuť korenia vyzdvihuje zážitok z jedla.

Preto si nevesty, ktorým záleží na svadobných detailoch dávajú záležať aj na výbere svojho svadobného fotografa.

Príbehy tvorím spoločne s Vami. Vy ich žijete a ja vytváram spomienky pre Vás 🙂

svadobné detaily šaty a topánky

svadobne detaily prstene foto Martin Almasi