Ďakujem, že môžem tvoriť fotografie s príbehom a dušou

Niekedy stačí jedna fotografia,
ktorá rozpovie celý príbeh

Už dlhšie hovorím, že každá dobrá fotografia rozpráva príbeh. Mohol by to byť iba slogan fotografa, ktorý chce upútať Vašu pozornosť.  Pre mňa sú veľmi dôležité momenty a emócie ľudí, ktorých fotím. A teraz Vám rozpoviem, aký je príbeh jednej fotografie a prečo som si vybral práve túto.

Pre mňa sú dôležité momenty a emócie ľudí, ktorých fotím

Na začiatku roku 2019 som vo Zvolene fotil svadbu. Prípravy nevesty sa blížili ku koncu. Už sme plánovali, ako sa presunieme na fotenie svadobných portrétov. Nevesta, Miška, mi povedala, že ešte vybehne o pár poschodí vyššie k starým rodičom. Spýtal som sa, či môžem ísť s ňou a fotiť. Súhlasila.
Vošli sme do útulného bytu. Starí rodičia sedeli vo svojej obývačke. V ten moment uvideli nevestu, svoju vnučku v krásnych svadobných šatách. Silný moment bol umocnený prekvapením. Nevedeli, že prídeme.

Ostatne, je to vidieť aj na fotografiách. Nafotil som viac momentov. Fotka, ktorú vidíte bola jedna z prvých momentov, ktoré som v tej chvíli zachytil. Emócie plné prekvapenia a potešenia, že vidia svoju vnučku v svadobných šatách.

Tento silný moment ma utvrdil,
že presne preto rád fotím celodennú reportáž

Neskôr, ako sme odchádzali z blízkosti a objatia starých rodičov. Dozvedel som sa, že nepôjdu na obrad ani hostinu. Majú už 95 rokov. V tej chvíli mi celé fotenie ešte viac umocnilo jedinečnosť chvíle a silu emócií.
Tento silný moment ma utvrdil, že presne preto rád fotím celodennú reportáž. Práve pre takéto momenty som veľmi rád, keď môžem rozprávať príbehy ľudí a zachytávať emócie. Pokojne to môže byť čo i len jednou fotografiou. Stačí jedna, ktorá rozpovie celý príbeh.

Stačí jedna fotografia, ktorá rozpovie celý príbeh

Aj vďaka tejto jednej fotografii, zachytenom momente má nevesta a jej starý rodičia uchovanú spomienku na svadobný deň.

Aj preto sú pre mňa dôležité momenty a emócie ľudí, ktorých fotím.
Uvedomujem si, že presne toto sú spomienky svadobného dňa, ktoré rád pre ľudí zachytávam do príbehu a skladám mozaiku svadobného dňa.

V čase, ako píšem tento článok získala táto fotografia strieborné ocenenie Master Piece v asociácii svadobných reportážnych fotografov WPJA.
Ďakujem, že môžem tvoriť fotografie s príbehom a dušou.

Pre spoluprácu ma prosím kontaktujte cez formulár na kontaktnej stránke.
Môžete mi aj zavolať na 00421 908 288 888
Prípadne ma zastihnete na instagrame @martinalmasi_photo
Teším sa na spoluprácu. Martin Almáši