Agi Pribulová – modelka

Otázky pre modelku – Agi Pribulová

Urobili sme rozhovor s veľmi talentovanou a úspešnou modelkou.
Agi napísala odpovede na otázky, ktoré môžu zaujímať začínajúce modelky a prezradila aj niečo o svojej ceste za modelingom.

 

Agi, čo Ťa viedlo k modelingu. Aké boli Tvoje sny a ciele?

 

Už ako malá som snívala o tom, že keď vyrastiem budem “modelka. Obdivovala som všetky tie slávne top modelky, pozerala prehliadky Victorias secret a predstavovala si, že raz to môžem byť aj ja…
Boli to také tie detské sny.

Myslím že ma v tom nikto neovplyvnil. Skôr by som povedala, že veľa ľudí ma odhováralo.

 

Avšak aj napriek odhováraniu si sa dostala na mólo a pred objektívy fotoaparátov. Aká bola Tvoja cesta v začiatkoch a kam si sa dostala?

 

Polsko Balticke More modeling fasion editorialMoje začiatky neboli také typické akými si prejde väčšina dievčat. Pamätám si, ako som s malou dušičkou posielala fotky do mojej prvej agentúry. Samozrejme, ako to už v tomto “svete” chodí, nemala som veľa práce. Agentúra mi nasľubovala hory, doly, ale nič sa nedialo.
Keďže som bola mladá a naivná, verila som, že všetko čo mi narozprávali aj naozaj splnia. Týmto štýlom som tam stratila asi tri roky.

Po troch rokoch som si konečne začala uvedomovať, že ak sa naozaj chcem venovať modelingu musím niečo zmeniť. A tak som poslala portfólio do nejakých agentúr. Ozvali sa mi z viacerých a tak sa stačilo už len rozhodnúť.

Tu začína druhá etapa mojej modelingovej “kariéry”. Vďaka novej agentúre som mala možnosť byť súčasťou zaujímavej spolupráce a tým si aj rozšíriť svoje portfólio.

Postupne prišlo cestovanie.

Môj prvý trip bol hneď do Indie. Haha áno, sama som tomu neverila. Mala som strach, no moje očakávania a záujem boli oveľa väčšie.  Musím povedať, že India mi dala do života veľa. Ukázala mi iný pohľad na svet. Tí ľudia, kultúra a úplne iní životný štýl.

Mala som možnosť fotiť do magazínu L Officiel a spolupracovať s talentovanými módnymi návrhármi. Nemôžem povedať, že všetko bolo dokonalé. Bolo mi smutno za rodinou a kamarátmi. Niekedy nebolo veľa práce a tak sme mali veľa voľného času, ktorý sme sa snažili vyplniť cestovaním a objavovaním krás New Delhi.

 

Na čo si majú dať začínajúce modelky pozor?

 

Uf, to je ťažká otázka, povedala by som, že asi na všetko. Najdôležitejší je asi správny výber agentúry. Keď zvládnete toto už to pôjde ľahko. Treba však dať pozor na zmluvy, ktoré sa podpisujú a všetky body dobre zvážiť. Kľudne si to nechajte prejsť hlavou alebo sa s niekým poraďte.

Čo sa týka fotografov, tí sú rôzni. Mala som tú česť spoznať aj takých tých “slizkých”, ktorým ide iba o jedno. Nebolo to nič príjemné, hlavne keď som ešte nemala ani 18. Ale čo už, aj také sa stáva.

 

Agi, podľa čoho si dnes vyberáš fotografov na spoluprácu?

 

Myslím že je to dosť individuálne. Keďže ja už nie som v agentúre, v mojom prípade je to iné ako keby som bola. Pokiaľ je dievča v agentúre, ona sama nekomunikuje s fotografmi ani s klientmi, toto všetko je úlohou jej skauta.

Ja si momentálne všetky spolupráce dohadujem sama.
Pokiaľ sa mi ozve samotný fotograf, vyberám si podľa toho, či sa mi páči jeho portfólio alebo či pracuje na nejakom zaujímavom projekte.

 

Ako modelka sa musíš držať vo forme.
Dodržiavaš nejakú špeciálnu stravu?

 

Musím povedať, že momentálne nie. Som vegetariánka a snažím sa papať zdravo, ale nejako to nehrotím, keďže momentálne študujem na výške a nemám až tak veľa času sa venovať modelingu ako doteraz. Chodím cvičiť a behať, vo všeobecnosti milujem pohyb.

Ale áno, mala som také obdobie, že som málo jedla a počítala som si kalórie všetkého, čo som zjedla. V tej chvíli som si neuvedomovala, aké je to pre mňa zlé a aký dopad to môže mať na moje zdravie. V hlave sa mi len premietalo že musím byť ešte chudšia a čím budem mať menšie miery, tým väčší záujem o mňa budú mať agentúry v zahraničí.

Teraz viem, že to bola chyba. Avšak, ako sa vraví, každý sa najlepšie učí na svojich chybách.

 

Čo odporučíš začínajúcim modelkám?

 

Začiatky nemusia byť vždy ľahké, niekedy sú náročné. Preto by som povedala, že ak naozaj po niečom túžite, nemali by ste sa vzdať hneď na začiatku.

Áno viem, niektoré dievčatá majú to šťastie a sú hneď úspešné.  Avšak, ak budete na sebe tvrdo pracovať a samozrejme máte nejaké tie predpoklady – bez ktorých to nejde, kľudne môžete byť úspešné aj vy.

No nepáči sa mi, napríklad, taký ten novodobý trend, kedy už každé druhé dievča je modelkou len preto, lebo ich na to niekto nahovoril alebo chcú na tom zarobiť.
Dievčatá, poviem vám to takto. Ak chcete byť modelkami preto, aby ste boli bohaté a slávne, hneď vás vyvediem z omylu. Tento svet modelingu už dávno nie je o tom. Áno sú tu tie top modelky, ktoré zarábajú milióny, no tých je skutočne málo.

Druhá vec je, že v živote by ste mali robiť to, čo baví vás. Niečo, čo vás napĺňa a cítite sa pri tom šťastné. A verte mi, pri takýchto veciach vám bude úplne jedno či ich robíte “zadarmo”.

 

Agi, aká je taká Tvoja obľúbená myšlienka v živote?

Také moje heslo je z jednej knihy, ktorú som dostala od mojej krstnej na narodeniny.

“Keď po niečom veľmi túžiš, celý vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť.” Paolo Coelho.

 

S Agi sme už niekoľkokrát spolupracovali a tiež viem, že fotila s ďalšími zaujímavými fotografmi.
Preto, pre prípadnú spoluprácu nájdete jej veľmi zaujímavé a pestré portfólio na Instagrame @agipribulova
Kde jej môžete aj napísať.

Agi, ďakujem veľmi pekne za rozhovor.

fashion editorial poslko balticke more piesocne duny fashion editorial poslko balticke more piesocne duny fashion editorial poslko balticke more piesocne duny fashion editorial poslko balticke more piesocne duny