Putovanie za dušou tanečnice

Vánok sa prehrabáva Tvojimi vlasmi a slnečné lúče vychádzajúceho slnka Ťa hladia po tvári. Ich šteklivý dotyk rozkotúľa slzy od dojatia. Počuješ tlkot svojho srdca a vieš, že si plná energie.

Na bosých nohách cítiš chlad morského pobrežia. V diaľke počuješ čajky a šum mora, ako vlny narážajú o skaly. Vnímaš tú neskrotnú silu vody, ako energiu, ktorá Ťa ženie vpred.
Vidíš oblaky. Ich obrysy sa zlatejú pri východe slnka. Hrajú sa so svetlom a svojou hrou prebúdzajú celú krajinu do nového zajtrajška.

Odetá v šatách stojíš v uličkách, kde starobylé budovy ešte staršieho miesta na pobreží Talianska sa pomaly prebúdzajú po odznievajúcej noci. Si tu sama so svojimi myšlienkami.
Si tanečnica s ohňom v srdci.

Svetlo vstupuje do Tvojho nového dňa. Plná očakávaní cítiš prúdiacu energiu. Pokoj duše sa strieda s vášňou. Predstavuješ si ich ako deň a noc.

Vyskočíš v ladnom pohybe labute. Ako lístok vo vánku sa nechávaš unášať mágiou starého mesta. Z noci si pritancovala do dňa. Silnejšia než Tvoja vášeň pre tanec je už len Tvoje odhodlanie vytrvať.

Si slobodná duša. Si tanečnica.

Putovanie za dušou tanečnice. Tanečnica Grétka tancuje v starých uličkách Bari. Gretka dancing in Bari streets old town. photo Martin Almasi photographer

Grétka tancuje v prístave Bari pri východe slnka. Gretka dancing in Bari harbor in sunrise. Martin Almasi photographer Putovanie za dušou tanečnice. Tanec ráno pri úsvite na pobreží Bari v Taliansku. Martin Almasi Photo Morning dancing in Bari, Italia. Grétka, dancing like she has never danced before. Tancovanie v ulickach Bari. Martin Almasi photography Staré uličky v Bari, Taliansko. Old town streets in Bari, Italia. Martin Almáši fotograf Ranné more pred výchdom slnka v Bari. Morning Sea before sunrise in Bari. Martin Almasi Photography

Také bolo moje putovanie za dušou tanečnice.

Stojíme v meste Bari na pobreží Talianska, kde sme s mojou kamarátkou a fotografkou Peťou Rosič prišli fotiť úžasnú a nádhernú baletnú tanečnicu Grétku. Miesto našla Peťa, ktorá celý foto výlet aj vymyslela. A ja som nesmierne rád, že som sa mohol pridať na fotenie. Celé 3 dni sme chodili po pobreží, objavovali miesta a tvorili. Fotili sme na pobreží Talianska, zažili sme búrku na skalných útesoch a stáli sme po pás v studenej vode.

Objavoval som dušu tanečnice.

Už v Taliansku mi zneli slová piesne z filmu Flash dance. She´s a maniac, maniac on the floor. And She´s dancing like She´s never danced before. Nežná Grétka a jej vášeň pre tanec ma inšpirovali k slovám, putovanie za dušou tanečnice

Styling robila Petra Rosič a modelka bola skvelá a inšpiratívna Grétka Baculáková.

Night fashion in Bari with Gretka. Nočné fashion fotenie v Bari s Grétkou. Martin Almasi photography

Fashion photo in Bari, photographer Martin Almasi. Fashion fotenie v Bari, fotograf Martin Almasi Morning caffe in Bari balcony. Italia. Martin Almasi fotograf Bari beach, beauty photo in Italia. Beauty fotenie v Bari. Martin Almasi fotograf Beauty and Fashion photography in Bari, Italia. Photo Martin Almasi photographer Fashion Beauty photo shooting in Bari beach, Italia. Fotenie Fashion a Beauty na pobreží Talianska v Bari. Martin Almasi Photo Mola di Bari Taliansko fashion modelka Grétka foto Martin Almáši

Mesto dýchalo svojou atmosférou. Slaný morský vzduch a hlas čajok okolo rybieho trhu dotváral neopakovateľné čaro. Verím, že sa tam ešte vrátim. Do mesta Bari na brehu Talianska.

Ráno v prístave Bari v Taliansku Východ slnka v Bari Taliansko. Sunrise in Bari, Italia. Martin Almasi photographer Prístav v Bari v Taliansku. Bari harbor in Italia. Martin Almasi photographer Ráno v prístave Bari v Taliansku. Sunrise in Bari port Italia. Martin Almasi photography

Text a fotografie: Martin Almáši

Pre spoluprácu ma prosím kontaktujte cez formulár na kontaktnej stránke.
Môžete mi aj zavolať na 00421 908 288 888
Prípadne ma zastihnete na instagrame @martinalmasi_photo
Teším sa na spoluprácu. Martin Almáši