Kurz – Adobe Lightroom – začiatočník – individuálny kurz

Kurz – Adobe Lightroom – začiatočník – individuálny kurz

Samotným fotografovaním práca fotografa niekedy nekončí. Je to ako s fotením na klasický film. Sám som tak fotil. Pri filme to je takto. Najskôr fotíme a potom ideme do tmavej komory. Až tam z nafotených záberov vytvoríme negatív a následne fotografie. A som veľmi rád, že firma Adobe vytvorila niečo, čo mi je ako fotografovi blízke. Vytvorila svetlú komoru Adobe Lightroom.

Chceš aj Ty upravovať fotografie ako profesionál? Efektívne a za krátky čas. Kurz je individuálny a počas neho budeme spoločne riešiť najčastejšie otázky a problémy pri vyvolávaní fotografií. Celé zameranie bude na modul DEVELOP (vyvolanie)

Naučíš sa, ako z nasnímanej fotografie vytvoriť svoje dielo. Doladiť záber podľa predstáv. Nech fotografia ukazuje to, čo ako autor chceš odovzdať.  A výsledok, ktorý vďaka úpravám a doladeniam dosiahneš, zdvihne Tvoje fotografie na vyššiu úroveň.

Kurz je vhodný pre začiatočníkov aj mierne pokročilých. Pre prihlásenie na kurz nepotrebuješ mať skúsenosti s týmto programom.
Odporúčam Ti priniesť si vlastný notebook s nainštalovaným programom Adobe Lightroom Classic alebo Adobe Lightroom 4, 5, 6.

Na kurze Adobe Lightroom sa dozvieš:

  1. Import fotografií – ako dostať fotografie do programu
  2. Ako efektívne pracovať s nástrojmi  v module develop. Lokálne úpravy, základné retušovanie, prechodové filtre, orez …
  3. Vyvolanie RAW súboru na výslednú fotografiu  – vyváženie bielej BW, korekcia preexponovaných a podexponovaných fotografií, doladenie expozície, optimálne doostrenie. Napríklad pre krajinku a portrét. Samotné vyvolanie fotografií. Teda export fotografií do formátu JPG
  4. Ako preniesť nastavenia z jednej fotografie na druhú. Synchronizácia alebo kopírovanie nastavení.
  5. Naučíš sa používať presety. Vytvoríš si svoje presety a dosiahneš vlastný štýl vo fotografii. Pridávanie nových presetov do programu alebo záloha už existujúcich.
  6. Ozrejmíš si, ako exportovať fotografiu pre tlač alebo použitie na webe.
  7. Naučíš sa vkladať svoje logo alebo podpis do fotografie.
  8. Hromadné – dávkové exportovanie niekoľkých fotografií.

Tvoj školiteľ je: Martin Almáši – profesionálny fotograf a lektor, člen medzinárodných fotografických asociácií WPJA a Fearless Photographers. Fotograf oceňovaný v medzinárodných súťažiach.

Kurz je v trvaní 180 minút. Termín a čas začiatku si dohodneš so mnou  individuálne. K dispozícii som pre Teba cez pracovné dni aj víkendy.

Miesto konania – Železná Breznica, blízko Zvolen
Viem prísť aj za Tebou, keď to bude nutné. Vtedy si k cene kurzu účtujem cestovné náklady 0,20€ / 1km

Cena kurzu:  119 eur / 1 osoba
Ako bonus dostaneš sadu profesionálnych presetov.
(v cene je malé občerstvenie – káva, čaj, nealko, ľahký snack)

Tu sa môžeš prihlásiť na kurz.
Do správy uveď názov kurzu a dátum, ktorý Ti vyhovuje.

Kontakt: Martin Almáši
martin.almasi@gmail.com
0908 288 888

 

Pre koho je kurz určený?

+ pre ľudí, ktorí sa chcú vo fotografii posunúť na vyššiu úroveň
+ pre ľudí, ktorí sa radi vzdelávajú
+ pre ľudí, ktorí si uvedomujú, že dobre nafotená a spracovaná fotografia dokáže predávať

Rád odovzdám svoje dlhoročné skúsenosti profesionálneho fotografa.
Kontaktný formulár nájdeš TU

Pripravil som si pre Teba aj ilustračnú ukážku fotografie pred úpravou a po nej

foto adobe lightroom krajinka pred upravou

foto adobe lightroom krajinka po uprave

foto adobe lightroom svadba pred upravou

foto adobe lightroom svadba po uprave

Referencie ľudí z mojich kurzov a workshopov

Michal Minárik – fotokurz

Mal som možnosť  vidieť Martina pri práci naživo, a aj preto som sa rozhodol fotokurzu s ním zúčastniť. Atmosféra na kurze bola veľmi príjemná a domácka. Martinov prístup bol ku každému účastníkovi osobný a prispôsobený na jeho požiadavky. Po teoretickom začiatku a následnom praktickom vyskúšaní som zistil, že aj s mojim fotoaparátom sa dajú robiť fotky presne také, aké chcem 🙂
Určite to splnilo moje očakávania. Martin je skvelý fotograf aj príjemný učiteľ. Budem sa tešiť na ďalší kurz, ak ho bude Martin organizovať.

 

Bianka Važan – fotokurz

S Martinom som absolvovala kurz fotenia a za túto príležitosť som nesmierne vďačná. Je málo fotografov, ktorí sa chcú podeliť o svoje skúsenosti, ktoré nadobudli za roky práce. Martin nie je len výborný fotograf, ale aj výborný učiteľ. S kurzom som bola maximálne spokojná a určite sa ešte nejakého kurzu s Martinom zúčastním.
Kurz odporúčam všetkým, ktorí chcú vedieť ovládať svoju zrkadlovku a stať sa či už profesionálnym alebo „rekreačným“ fotografom. Ďakujem